انواع اسمارت برد هوشمند

نمایش 1–16 از 51 نتیجه

در فروشگاه سولاریسم  انواع اسمارت برد هوشمند (تخته هوشمند-اسمارت برد) بر اساس تکنولوژی و کاربردهای آن به دسته‌های زیر تقسیم شده است:

  • اسمارت برد هوشمند مگنتی

بردهای هوشمند مگنتی بردهایی تک‌کاربره هستند. و از تکنولوژی الکترو مگنت استفاده می‌کنند. دارای سرعت بالای نوشتاری هستند. این بردها تنها با قلم مخصوص قابل‌لمس هستند. به همین خاطر از ظرافت و دقت و سرعت بالایی نسبت به سایر بردها برخوردار است.

اسمارت برد هوشمند مغناطیسی

برد هوشمند مغناطیسی
اسمارت برد هوشمند مغناطیسی
.

از دیگر لوازم اصلی این برد می‌توان به کابل USB جهت اتصال کامپیوتر به اسمارت برد هوشمند و سه قلم مخصوص اشاره کامپیوتر اشاره کرد.

 • اسمارت برد هوشمند لمسی (IR)

ساختمان انواع برد هوشمند لمسی مشابه برد هوشمند مغناطیسی است. با این تفاوت که به جای سنسور های الکترومغناطیسی از فریم های لمسی مادون قرمز استفاده می‌شود.فناوری مادون فرمز هی شی مات را به عنوان لمس تشخیص میدهد. و مختصات این لمس را به کامپیوتر ارسال میکند. به این ترتیب محدودیت از قلم های مغناطیسی گرفته میشود.کاربران با انگشت یا هر قلمی امکان نوشتار در محیط برد های هوشمند مادون قرمز دارند.

اسمارت برد لمسی (IR)

اسمارت برد لمسی (IR)
 • کپی برد

در تمامی مراکز آموزشی نظیر مؤسسات مدارس و دانشگاه‌ها؛ همواره نت برداری یا جزوه‌نویسی ازروی تخت‌های وایت برد معمولی با مشکلاتی نظیر زمان بر بودن و خستگی دانشجویان یا دانش‌آموزان و یا سایر افراد حاضر در جلسات بوده است.  تا جایی که سبب اشتباه و یا نقض در واردکردن اطلاعات و یا ترسیم اشکال با جزئیات می‌شود.

امروزه کپی بردها به‌راحتی این مشکل را حل میکنند. کپی بردها، بردهایی با صفحاتی مشابه به بردهای معمولی می باشند. که قابلیت نوشتن با ماژیک وایت برد معمولی را دارد. با این تفاوت که این صفحه در کپی بردها متحرک است. پس از اتمام نوشتار با زدن دکمه پرینت صفحه کپی برد به حرکت در می آید. و توسط پرینتر روی برگه چاپ و یا در حافظه ذخیره می‌کند.

از برندهای معروف کپی برد DITOSS و PLUSS است.

کپی برد plus (پلاس) مدل Copy Board PLUS C-20w
کپی برد plus (پلاس) مدل Copy Board PLUS C-20w

مدل‌های اولیه این کپی بردها به این‌گونه بود که هر کپی برد یک پرینتر مخصوص داشت. تنها با آن پرینتر اقدام به چاپ نوشته‌ها روی برگه می‌کرد. و امکان اتصال پرینتر دیگری نداشت.  در صورت خراب‌شدن پرینتر مخصوص کپی برد دیگر امکان چاپ نداشتیم.

اما در نوع جدید، کپی بردها به کامپیوتر متصل می‌شوند. و پس از نوشتن متن یا قراردادن کاغذ عکس روی برد، با حرکت صفحه کپی برد مطالب اسکن می‌وشد. و روی کامپیوتر ذخیره می‌شود. حال امکان چاپ با هر نوع پرینتری می باشد.

 • اسمارت کپ

اسمارت کپ تخته‌هایی هوشمند مدرن هستند. که به امکان هرگونه تبادل نظر ایده دادن را می‌دهد.مانند وایت برد معمولی می‌توان بروی آن نوشت و پاک کرد.

اسمارت کپ

می‌توان گفت اسمارت کپ نسخه پیشرفته‌تر از کپی برد هست. به این صورت که پس از نوشتن متن به‌جای چاپ روی برگه، با اسکن QR code و یا نزدیک کرد. سپس گوشی یا تبلت هوشمند خود به تگ NFC دستگاه از طریق بلوتوث به اسمارت کپ متصل می‌شود. و پس از اتصال هر تغییری حاصل از نوشتن یا ترسیم شکل و….روی صفحه کوشی یا لب تاپ ظاهر می شود.

 • اسمارت برد هوشمند (تخته هوشمند -اسمارت برد) بدون نیاز به کامپیوتر و پروژکتور

برای آموزش هوشمند حداقل به سخت‌افزار زیر نیاز داریم:

نمایشگر لمسی 86
کار نرم افزار نوت
  • پروژکتور: برای ایجاد تصویر
  • کامپیوتر: برای اجرای برنامه‌ها و سیستم‌عامل‌ها و پردازش داده‌ها
  • اسمارت برد: برای ایجاد محیطی لمسی و تعاملی

همان‌طور که در بالا دیدید. برد هوشمند تنها امکان لمس با انگشت یا قلم الکترونیکی یا هر دو را می‌دهد.

میان انواع اسمارت برد هوشمند نسخه کامل (همه چیز در یک جا!) به نام اسمارت برد بدون نیاز به کامپیوتر و پروژکتور به چشم می‌خورد. برد هوشمند بدون نیاز به پروژکتور محصول جدیدی از بردهای هوشمند  است.. داخل این بردها کامپیوتری که معمولاً توسط شرکت INTEL طراحی و ساخته می‌شود.

با مشخصات سخت‌افزاری خوب گنجانده شده است. که قادر به اجرا و نمایش کلیه نرم‌افزارها و فایل‌های چندرسانه‌ای و تعاملی می باشد.

عموماً بردهای هوشمند در سه نوع 1. ملامین 2. سرامیکی 3. روکش نانو تولید می شوند.

1. ملامین: این مدل بردهای هوشمند امکان نوشتار با ماژیک معمولی را ندارند

2. سرامیک: این روکش دارای سطحی مقاوم است که امکان نوشتار انواع ماژیک وایت برد را فراهم می سازد. اما به دلیل براق بودن و انعکاس نور پروژکتور چشم بینندگان را خسته می کند.

3. روکش نانو (پیشنهادی): این نوع برد هوشمند دارای صفحه مات بوده به طوری که تصویر ویدئو پروژکتور را به خوبی نمایش میدهد بدون آنکه انعکاس آن چشم را خسته کند. و همچینین امکان نوشتار با ماژکی های وایت برد بر پایه آب را فراهم می سازد.