تخته هوشمند

نمایش 1–16 از 30 نتیجه

برد هوشمند تخته ای لمسی با صفحه ای از جنس ملامین،سرامیک یا روکش نانو می‌باشد. که از آن جهت استفاده در کلاس‌های آموزشی و سالن‌های کنفرانس استفاده می شود. این وایت برد الکترونیکی جایگزین مناسبی جهت تخته وایت‌بردهای معمولی است. استفاده از این وایت برد در کلاس‌ها و سالن‌ها، امکان نمایش مطالب به‌صورت کاملاً” پویا را برای کاربر مهیا می‌نماید. استفاده از وایت برد هوشمند که با عناوین دیگری نظیر برد الکترونیکی یا اسمارت برد نیز شناخته می‌شود. در بسیاری از مراکز آموزشی و دانشگاهی و نیز اتاق‌های جلسات و کنفرانس رایج گردیده است.

وایت برد هوشمند با قرارگرفتن در کنار تجهیزاتی نظیر ویدئو پروژکتور و ویژوالایزر می‌تواند سیستم کمک‌آموزشی بسیار کارآمدی را در اختیار کاربر قرار دهد. تخته هوشمند علاوه بر بخش سخت‌افزاری، دارای یک سطح الکترونیکی (مجموعه‌ای از سنسورهای لمسی) است. و دارای یک هستهٔ نرم‌افزاری اصلی نیز می‌باشد. که اغلب قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصربه‌فرد برد را پشتیبانی می‌کند. نرم‌افزار وایت برد هوشمند ضمن رعایت اصول سهولت کاربری، محیطی مناسب جهت تدریس، سمینار و حتی جلسات عملیاتی را فراهم می‌نماید.

ساختمان تخته های لمسی، به ترتیب از یک ورق گالوانیکی و سپس فوم فشرده و بعد از ورق استیل با روکش پلاستیک تشکیل شده است. سپس فریمی از جنس آلومینیوم روی ان قرار میگیرد. علاوه بر این، دارای بخشی سخت‌افزاری و صفحه الکتریکی می باشد. که شامل مجموعه‌ای سنسورهای لمسی و هسته نرم‌افزاری است. این سنسور ها قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصربه‌فردی را به باین تخته ها می‌دهد.

seetouch83 interactive white board
seetouch83 interactive white board

به‌طورکلی دو نوع برد هوشمند داریم

  1. وایت برد هوشمند: این دستگاه برای نمایش نیاز به ویدئو پروژکتور دارد و برای کارکردن نیاز به یک کامپیوتر دارد پس بنابراین هر نوع لوازم جانبی مانند: فلش، پرینتر، ویدئو پروژکتور، نرم‌افزار و... باید روی کامپیوتر شما نصب شود.
  2. پنل هوشمند این مدل دارای نمایشگر، محیط لمسی، سیستم‌عامل و نرم‌افزار به طور مستقل می‌باشد بسته به نوع سیستم‌عامل امکان اتصال لوازم جانبی مانند پرینتر یا فلش به‌صورت مستقیم را دارا می‌باشد.

تمامی بردهای هوشمند به‌صورت خودکار توسط کامپیوتر شناسایی می‌شود، و با هر برنامه‌ای که روی کامپیوتر اجرا شود، کار می‌کند.

مزایای برد هوشمند:

  • امکان اتصال به کامپیوتر و نمایش فایل‌های پویا چندرسانه‌ای و نرم‌افزارها
  • کیفیت نمایش تصاویر با رزولوشن بالا
  • امکان لمسی شدن محیط کار با قلم یا دست
  • مکان ذخیره یا اشتراک اطلاعات
  • مکان ذخیره یا اشتراک اطلاعات
  • نصب آسان
  • صرفه‌جویی در وقت
  • کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی